Üretim Birimleri İçin Gerekli Olan LED Işıklar Leave a comment

Üretim ünitelerinin ve ambarların yüksek bölme lambalarının daha uzun süre kullanımını sağlamak için LED aydınlatma kullanmanız gerekir. Yüksek bölme lambası daha uzun süre kullanıldığında, daha az değiştirmek zorunda kalacaksınız ve 20 metrelik merdiven basamağını kullanmanız ve bir iskele üzerinde 50 metre yükselmeniz gerektiği durumlarda oluşabilecek kazaları önleyebileceksiniz.

ABD İş Gücü İstatistik Raporu’na göre, işle ilgili ölümlerden ikinci önde gelen sebep; “düşmeler, kaymalar ve seyahat”tir. Ölümcül düşmelerin yaklaşık % 77’si 3,5 metre veya daha yüksekten meydana gelir. Bu istatistiklerde yanıp sönen armatürlerin ne rol oynadığını gösteren herhangi bir veri bulunmamasına rağmen, daha az sayıda yapılan bakım gereksiniminin daha az yaralanma ve ölüm anlamına geldiği açıktır. Riskin yanı sıra, yüksek tavanlı yüksekliklerde ışık fikstürlerinin değiştirilmesi zaman alıcı ve pahalıdır.

Bunlar, yüksek bölme aydınlatma teknolojinizi LED aydınlatmaya dönüştürmenin zorlayıcı sebeplerinden bazılarıdır. Yüksek kaliteli, yüksek bölmeli ışıklar yaklaşık 100.000 saat çalışırlar. 7 gün 24 saat kullanımda bile bakım gerektirmeden yaklaşık 10 yıl demektir. Öte yandan HID aydınlatma veya floresan ışığı 100.000 saatin sadece 6’da 1’i kadar çalışırlar.

Güvenlik ve Daha Fazlası

Yüksek bölmeli LED armatürler, en az % 50 enerji tasarrufu ve çok daha yüksek bir ışık kalitesi sağlayan aydınlatmalardır. Bu nedenle LED aydınlatma, geleneksel lamba kaynaklarına göre daha uzun bir ömre sahip olduğundan ve bakımla ilgili maliyetleri en aza indirgediğinden, özellikle yüksek tavanlı depolar veya üretim tesisleri için LED aydınlatma neredeyse tüm ticari veya endüstriyel ortamlarda zahmetsiz bir hale gelir.

Buna ek olarak, otomatikleştirilmiş yüksek bölmeli LED aydınlatma kontrollerini kullanırsanız; ışıkları karartabilir ve günün saatine, kullanılabilir gün ışığına, kullanım süresine ve yük azaltma olaylarına dayalı olarak, % 80 daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!