Tesisinizi, LED Aydınlatma İle Verimli ve Sofistike Hale Getirin Leave a comment

LED aydınlatma, endüstriyel tesisler için enerji açısından verimli aydınlatma kaynağı olarak hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Bunun nedeni de enerji verimliliği ve uzun ömrü sayesinde tercih edilmesidir. Dünyanın dört bir tarafında bulunan endüstriyel tesisler, geleneksel ışıklardan LED aydınlatmaya doğru kaymaktadır, çünkü LED aydınlatma tehlikeli yerler de dahil olmak üzere tüm uygulamalar için uygundur. Bu, tesislerin her yıl iyi tutarda tasarruf etmelerine yardımcı oldu. Bununla birlikte, LED aydınlatmanın asıl faydası akıllı ve gelecekteki yenilikler için potansiyel olmasıdır.  Yüksek yoğunluklu deşarj teknolojisinin aksine, LED hızla gelişmekte ve ömrü, performansı ve lümen çıktısını sürekli artırmaktadır. Bu içeriğimizde LED aydınlatmaya henüz geçmeyenleri ikna edecek bazı noktaları sunacağız.

Standart Bakım Kalitesi

Mevcut LM-80 standartları LED’lerin kullanım ömrünü gösterir. Bununla birlikte, LED’lerden ziyade bir LED armatüründe çok daha fazlası vardır. Kontrol devreleri ve güç kaynağı LED’ler ile aynı ömre sahip değilse, LED armatürü başarısız olur. Bir LED armatürünün tüm bileşenlerinin kalitesini korumak için yeni standartlar oluşturulmaktadır. Bu özellikler, farklı LED ürünleri arasında kolay karşılaştırma yapacaktır. Böylelikle, fabrika yöneticileri piyasada bulunan çeşitli ürünler arasında doğru ürün aramak için daha az zaman harcayacaklardır.

Armatürler Kompakt ve Küçük

Birçok kişi, LED aydınlatma armatürlerinin geleneksel armatürlerden daha iri olduğunu düşünüyor ancak armatürlerdeki LED’ler ve optikler çok küçük olduğundan, LED armatürü daha hafif ve daha küçük hale getiriyor. Bununla birlikte, LED’lerin, armatürü tamamlamak için ısı emiciler ve diğer bileşenlerle birlikte olması gerekir. Neyse ki, elektronik ve mekanik tasarımlar ile termal yönetim ve optik alanlarında yenilikler gerçekleşiyor. Tüm bu yenilikler sayesinde LED armatürler daha kompakt, daha küçük ve daha hafif olacak. Bu, LED kurulumunu ve LED’lerin benimsenmesini kolaylaştıracaktır.

Sensörlerle, LED Aydınlatma Daha Akıllı Hale Gelir

LED’ler anında açılabilme özelliğine sahip olduklarından, ışığı mekanik olarak gerekliliklerine göre ayarlayan karartma ayarlı anahtarlar ve doluluk algılayıcıları gibi enerji tasarrufu sağlayan kontrol uygulamaları için mükemmellerdir ve enerji tasarrufu sağlarlar. Gün ışığı hasat sensörleri, dış aydınlatma ışığına göre ışığı ve rengi otomatik olarak ayarlamak için LED aydınlatmaya yardımcı olur ve sadece gerekli lümen seviyelerini korumak için gerekli olan enerjiyi kullanır. Bu kontrolleri mevcut endüstriyel otomasyon çözümlerine dahil edebilme özelliği, tesis sahiplerinin aydınlatma performansını tek bir gösterge tablosu içinde düzenlemesine ve optimize etmesine olanak tanıyor. Bu, zaman kazanmaya ve ayrıca, kullanışlı ve kolay kullanıcı arabirimi sağlamaya yardımcı olacaktır.

LED Aydınlatma Kritik Merkezi Bağlantı Olabilir

Günümüzdeki ileri düzey LED aydınlatmalar, tesis yöneticilerinin armatürün davranışını, ömrünü ve bakım gereksinimlerini izlemesine yardımcı olmaya yarayan izleme yazılımı içerir. Yöneticiler armatürleri merkezi bir noktadan izleyebildiğinden zamandan tasarruf sağlar ve ayrıca aydınlatma sisteminin aniden kesilmesini ortadan kaldırır. Yöneticiler, aksi takdirde üretim kayıplarına neden olabilecek bakımla alakalı önleyici tedbirler alabilirler.

Doluluk izleme sensörleri sayesinde LED aydınlatma, tıkanıklıkları gidermek ve engellemeye yardımcı olmak adına fabrikadaki trafik modellerini kontrol etmek için kullanılır. Tesislerde kazalara yol açan sıcaklık, nem ve diğer atmosferik koşulları izleyen çevre sensörleri de vardır. LED aydınlatmanın bu özellikleri, herhangi bir aydınlatma sorununun büyük kayıplara neden olabileceği tesisler için gerçekten faydalıdır.

LED Aydınlatma Bir İletişim Ağı Olabilir

Aynı zamanda LED aydınlatma, bir tesis içindeki kritik bir iletişim ağı olabilir. LED ışıklarla sunulan akıllı ve kablosuz iletişim düğümleriyle, LED aydınlatma sistemi tesis boyunca bir iletişim ağı oluşturabilir. Yüksek çözünürlüklü kameralar gibi cihazlar, fabrika görünürlüğünü ve güvenliğini artırmak için LED’lerle bağlanabilir. LED aydınlatma ağı, otomasyon sistemlerinde saklanabilecek üretim ekipmanından veri almak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!