Oturma Odasında LED Aydınlatma Kullanmanın Faydaları Leave a comment

Oturma odası, her evin kalbi ve ruhudur. Dinlenmek, konukları eğlendirmek, video oyunları oynamak, film izlemek, kitap okumak ve müzik dinlemek için bu odayı tercih ediyoruz. Bu kadar çok şeyi yaptığımız bu odanın aydınlatması da oldukça önemlidir. Her şeyden önce, her yönüyle mükemmel bir atmosfer yaratmanıza olanak tanımalı ve çok yönlü olmalıdır.

Oturma odası aile ve arkadaşların sıklıkla toplandığı yer olduğu için aydınlatması da konuksever olmalıdır. Bu içeriğimizde oturma odasında LED aydınlatma kullanmanın faydalarını açıklayacağız.

Oturma Odasında LED Aydınlatmasının Faydaları Nelerdir?

Neden oturma odanızda LED aydınlatmayı seçmelisiniz? İlk olarak LED aydınlatma kullanmak oldukça ucuz. Aslında, LED aydınlatma, aynı miktarda ışık üretirken % 90 daha az enerji harcadığından, halojen eşdeğerlerinden daha fazla çalışacak ve daha az bütçeye mal olacaktır. Ve geleneksel aydınlatmalara kıyasla çok az enerji harcadığından çevre dostudur, bu sebeple karbon kullanım alanı daha düşüktür.

Halojen veya akkor ampullerde kullanamadığınız farklı renk tonlarını LED aydınlatma sayesinde kullanabilirsiniz. Geleneksel ampullerden çok daha uzun süre dayanırlar. Halojen ampuller sadece 2.000 saat kullanılabilirken, LED ampuller ortalama olarak 25.000 saate kadar kullanılabilir.

Eviniz İçin Uygun LED Aydınlatmayı Nasıl Bulacaksınız?

LED Renk Sıcaklıkları

LED aydınlatma farklı ortamlar yaratmak adına farklı ışık tonları yayma özelliğine sahiptir. Bunlar renk sıcaklığı olarak da bilinir. Renk sıcaklıkları Kelvin cinsinden ölçülür. Kelvin derecelendirmesi ne kadar yüksekse, beyaz ışık tonu o kadar soğuktur. Mevcut dört ana renk sıcaklığı; çok sıcak beyaz, sıcak beyaz, gün ışığı ve soğuk beyaz.

İnsanlar oturma odaları için ışıklandırma planları hazırlarken, rahatlatıcı bir ortam yaratmak için daha sıcak renk tonları tercih ediyorlar. Modern bir oturma odanız varsa, tamamlayıcı olması açısından daha soğuk bir ışık tonu tercih edebilirsiniz. Ayrıca birçok kişi, konsantre olunması gereken alanlar için de soğuk tonları seçerler.

LED Işın Açısı

LED aydınlatmayla ilgili bir diğer harika şey, farklı ışın açısı seçebilmenizdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ışın açısı vardır. Bunlar; 36 derecelik dar açıdan 240 derecelik geniş açıya kadar değişiklik gösterir. Temel kural şu şekildedir: Işın açısı ne kadar geniş olursa, daha geniş bir ışık kapsamına sahip olursunuz. Işın açısı ne kadar dar olursa ışık o kadar çok odaklanır.

Buna bağlı olarak, oturma odasının merkezinde geniş lamba açılarına sahip ampullerin yerleştirilmesi gerekir. Çalışma ve odaklanmanız gereken bölgelerde daha dar ışık ışınlarının açığa çıkması en uygun olanıdır.

Oturma Odası LED Aydınlatma Türleri

  • LED Spotları
  • LED Ampuller
  • LED Filament Ampuller
  • Kısılabilir Ampuller
  • Akıllı Ampuller

Bu aydınlatma türlerinden oturma odanıza uygun olanını seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!