LED’ler Maliyetlerinizi Azaltıyor Mu, Nasıl Anlayacaksınız? Leave a comment

Bu içeriğimizde, enerji tasarruflu aydınlatma donanımlarının enerji talebini azaltarak güç maliyetlerini nasıl azaltabileceğini ve azaltıp azaltmadığını nasıl anlayacağınızı açıklayacağız.

Güç Talebi Özeti

  • LED’ler tipik olarak azami talebinizi azaltır ancak bu azalmayı mümkün olan en kısa sürede para kazanmak için güç talebinizi gözden geçirmeyi isteyebilirsiniz.
  • LED’lerin kurulumundan dört ile altı hafta sonra, en yoğun talebinizi gözden geçirmek için elektrik satıcınızdaki hesap yöneticinizle iletişime geçmelisiniz.
  • Güç talebinin azaltılmasına dair bazı kanıtlar sağlamanız gerekecek. Aydınlatma voltajındaki değişiklikleri, kurulum fotoğraflarını, VEEC / ESS belgelerini vb. listeleyin.

Güç Talebi Maliyetleri Nedir?

Talep masrafları, herhangi bir zamanda anlık bir güce erişebilmeniz için ödediğiniz güç masraflarıdır. Bir anda kullandığınız toplam enerji miktarıyla ilişkili enerji ücretlerinin aksine, talep ücretleri, oluşmuş ya da oluşması muhtemel maksimum ani güç çekme miktarı ile ilgilidir.

Talep Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Talep maliyeti, şebeke operatörünüze bağlı olarak farklı hesaplanır. Çoğu durumda, elektrik şebekesi operatörü, son 12 ayda herhangi bir anda kullandığınız maksimum talebi tanımlar ve sizi her ay bu ücrete tabii tutar. Bazı şebeke operatörleri gücü kullanıp kullanmadığınıza bakmaksızın, şebekeye bağlanma kapasitesi için de sizi ücretlendirir. Bazı şebeke operatörleri de sizi hassas talep için ücretlendirir. Bu ücret, ağın gergin olduğu dönemlerde meydana gelen azami talep için geçerli olan ek bir ücrettir.

İşlem Detaylarının İncelenmesini Talep Edin

LED’leri kurarak, en yoğun talebinizi azaltmış olmanız muhtemeldir. Bununla birlikte şebeke operatörünüz talep ücretinizi otomatik olarak azaltmaz, çünkü gelecekteki talebiniz geçmiş talebinize benzeyecektir ve dolayısıyla, bir daha ortaya çıkmayacak en yoğun olan talep seviyesine dayalı olarak sizi ücretlendirmeye devam edecektir. Neyse ki şebeke operatörünüzün yeni aydınlatma tesisatınız için talep muhasebesini gözden geçirmesini istemek suretiyle talep tasarrufunu önceden hesap etmeniz mümkün olabilir. Bu, LED kurulumunuzdan maksimum maliyet avantajı elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca tarife yapınızı değiştirebilirsiniz.

Talep Masraflarınızı İncelemek İçin Nasıl Başvuru Yapacaksınız?

Talep masraflarınızı incelemek adına başvuru yapmak için, elektrik satıcınızın ticari hesap yöneticisine telefonla ya da E-Postayla ulaşmanız gerekir. Doğrudan iletişim bilgilerini faturanızda bulabilirsiniz.

Ne Yapmalısınız?

İnceleme için başvurduğunuzda, yaptığınız değişiklikler hakkında mümkün olduğunca çok ayrıntı sağlamanız gerekir. Perakendeciniz tarafından istenen ayrıntılara ek olarak, güçlendirme tesisatının fotoğraflarını, önceki / sonraki ışıklarınızın sayısını, güç oranlarını ve verilerini sunabilirsiniz. Ayrıca kurulumun tamamlandığını onaylayan belgeleri de ekleyin. Bir inceleme talebinde bulunmadan önce LED’lerin kurulumundan sonra 4 – 6 hafta beklemeniz gerekir. Çünkü şebeke operatörünüz kurulum sonrası tüketim verilerini de göz önüne alacaktır.

Sormanız Gereken Sorular

Talep azaltma başvurusu yapmadan önce sormanız gereken sorular vardır. Bunlar;

  • İnceleme talebiyle ilişkili herhangi bir maliyet var mı? Şebeke operatörlerinin inceleme için bir ücret almaları pek mümkün değildir ancak perakendeciler, sağladıkları hizmetin seviyesine ve kendi politikalarının ne olduğuna bağlı olarak ücret alabilirler.
  • Tamamen farklı bir tarife yapısına mı taşınacağım? İncelemenizin bir sonucu olarak farklı bir tarifeye taşınırsanız, farklı bir şekilde faturalandırılabilirsiniz.
  • Tekrar daha fazla enerjiye ihtiyacım olursa ne olacak? Tarife yapınızı değiştirirseniz ve eski yapınıza geri dönmeniz gerekiyorsa, bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!