led şerit ışık

LED Şerit Işık Kılavuzu Leave a comment

LED şerit ışıkları, çok yönlülüğü ve esnekliği sayesinde evinizde istediğiniz yerde yaratıcı olmanızı sağlar. Dolabınıza ve yatak odasına canlı renkte çok renkli bir çizgi eklenmesinden, mutfağınızda veya banyolarınızda modern ve zarif bir ambiyans yaratmaya kadar, LED şerit aydınlatma ile elde ettiğiniz seçeneklerin sınırı yoktur. LED şerit ışıklarından en iyi şekilde yararlanmak için kurulum, uzunluk, renk şeması ve güç kaynağı gibi göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. LED şerit ışıkları için hazırladığımız kılavuz sayesinde bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek ve böylece kuşku duymadan LED şerit ışık alışverişinde bulunabileceksiniz.

LED Şerit Aydınlatması Nedir?

Temel bilgilerle başlayalım. LED şerit aydınlatma, düzenli aralıklarla yerleştirilen küçük LED mikroçiplerinden oluşan uzun bir şerittir. Bantın uzunluğu ve derinliği değişebilir ancak çok yönlülüğü sağlama noktasında dardır. Bu, gardıroplarda, dolapların altında, kapıların etrafında ve korkuluk gibi alanlara yerleştirilebileceği anlamını taşır. Açıldığını LED mikroçipleri yanar ve ihtiyaç duyduğunuz her yerde çarpıcı vurgu aydınlatması sağlar.

LED şerit aydınlatması aynı zamanda yerleşik su geçirmez muhafaza ile satın alınabilir, böylece ıslak alanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca çok sayıda renk seçeneğine de sahiptir. LED şerit aydınlatmasını farklı şekillerde pek çok alanda kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Uzunlukları 1 m ve 5 m arasındadır ve şebeke kablolu olduklarında bunları kurmak için bir elektrikçiyle çalışmanız gerekir. Bunun yanı sıra, kolaylık açısından beş dakika içerisinde kurulabilen bir tak çalıştır kiti tercih edebilirsiniz.

LED Şerit Aydınlatmanın Faydaları

Özetlemek gerekirse LED şerit aydınlatmanın temel faydaları şunlardır:

  • Düşük enerji sarfiyatı
  • Çok yönlülük
  • Farklı efektler oluşturmak için çok sayıda renk seçeneği
  • Tak ve çalıştır LED şerit ışıklarında kolay kurulum
  • Su geçirmez seçenekler

LED Şerit Işıklarının Türleri Nelerdir?

LED şerit aydınlatmada iki ana seçenek vardır: tak ve çalıştır veya şebeke kablolu ki bu ikincisi ayrı bir transformatör gerektirir. Her ikisinin de farklı faydaları vardır ve bu faydaları ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Tak ve Çalıştır LED Şerit Işıkları

Tak ve çalıştır LED şerit takımları, hızlı bir çözüm arayanlar için oldukça idealdir. Bir elektrikçiden yardım almadan birkaç dakika içinde bu şerit takımlar kurulabilir. İhtiyacınız olan şerit uzunluğunu ölçtükten sonra, sadece uygun şekilde kesmeniz, yapışkan desteğini soymanız ve takmadan ve çalıştırmadan önce şeridi yerinde sabitlemeniz gerekir.

Tak ve çalıştır LED şerit aydınlatmasının ana sınırlaması, kablolu alternatiflerden daha kısa olması, daha geniş alanlar aydınlatırken daha az çok yönlülük oluşturmasıdır. Ancak, sadece yatak odasında başlık ve gardrop kapısı gibi daha küçük bir alanı aydınlatıyorsanız, büyük olasılıkla tak ve çalıştır kiti işinize yarayacaktır. Satın almadan önce ölçüm yaptığınızdan emin olun.

Kablolu LED Şerit Aydınlatma

Şebeke kablolu LED şerit aydınlatması söz konusu olduğunda daha fazla esnekliğe sahip olursunuz, ancak tak ve çalıştır şerit kitleri kadar kolay kurulamazlar ve uzman bir elektrikçinin yardımına ihtiyaç duyabilirler. 1 m’den 5 m’ye kadar olan uzunluklar mevcuttur, bu da daha kalıcı tesisatlar için idealdir. Kablolu LED şerit aydınlatması söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, bunlara güç sağlamak için bir LED transformatörünün olması gerektiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!