LED Işık Kullanımına Geçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Leave a comment

LED aydınlatma, floresan lambalar gibi geleneksel muadilleriyle karşılaştırıldığında % 50 civarında enerji tasarrufunu ya da daha fazlasını sağlayabilir. Böylelikle, tüketicilerin mevcut floresan veya diğer geleneksel aydınlatma ürünlerini yenileyerek LED ışıklarına geçmeyi neden istediklerini anlayabilirsiniz. Bununla birlikte, LED aydınlatmaya geçiş yapan tüketiciler, LED’leri yenilerken kaçınılması gereken bazı potansiyel tıkanıklıkların farkında olmalılar. LED ampul satın almadan önce ihtiyaçlarınızın neler olduğunu tam olarak belirlemeniz gerekir. LED ışık kullanımına geçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir bu içeriğimizde açıklayacağız.

LED Işık Kullanımına Geçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Renk Faktörü

Renk, LED ışık kullanımına geçilmesi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken temel faktörlerden biridir. Bazı alıcılar, sadece “sıcak beyaz” LED’leri tercih ederek, yanlış LED ampullerini satın almanın tuzağına düşüyor. Bu yüzden, LED ampul ambalaj kutusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Hangi rengi gösteriyor? Göstermiyorsa satın almayın. Renk sayısı 3000 K veya daha düşük olan LED’leri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra, 5500 K LED’ler de önerilenler arasında.

Parlaklık Faktörü

LED ambalaj kutuları genellikle kullanıcıların anlamadığı sayılarla doludur. Birçok LED tedarikçisi, aydınlatma gücü değerleri ile oynayarak, ışık değerleri açısından sahte iddialar ortaya atar. Bu nedenle bir alıcı, aydınlatma gücünün LED ambalaj kutusunda belirtildiğinden emin olmalıdır. Örneğin, eski 60W ampulün aydınlatma gücü 600 lümen (watt başına 10 lümen) idi. Aradığınız şey buysa, fiyatlandırılan kutuda 600’den fazla lümen çıktısının olup olmadığından emin olun. Bununla birlikte, uzmanlar watt başına 6 watt ve 100 lümen tercih edilmesini öneriyor.

Işık Faktörü

Aslında LED’ler; camın veya plastik lambanın altındaki bir metal gövdeden ve alt kısmına sabitlenmiş bir başlıktan oluşan elektronik devre parçalarından yapılır. Bu metal gövde, tüm elektroniklerden oluşur ve üretilen LED ışığını yok eder. Lamba gövdesi, bir sürü ışığın geriye dönmesini durdurur. Lambayı tavana doğru monte ederseniz, çok daha az ışığın aşağıya gelmesini ve odada loş bir ortam yaratılmasını sağlarsınız. Bu sebeple bir alıcı, kendi ihtiyacının ne olduğunu tam olarak bilmelidir.

Kısma Faktörü

Çoğu tüketicinin, LED’leri kısma konusunda kafası karışıyor. Her şeyden önce, tüm LED lambalarının kısılmasının net olması gerekir ve her kısılabilir LED lambaları sıradan ışık azaltıcı cihazlarla karartılamaz. LED üreticileri, daha eski ışık azaltıcı cihazlarla uyumlu kısılabilir lambalar üretmediler çünkü iki teknoloji çok farklıydı. İdeal çözüm; eski cihazlardan kurtulmak ve bazı iyi kısılabilir LED lambalara yatırım yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!