LED Aydınlatma Size Para Kazandırabilir Leave a comment

LED aydınlatma ürünleri genellikle geleneksel aydınlatma ürünlerinden daha pahalıdır. Ancak başlangıç öncesi maliyetine rağmen yatırıma değer bir üründür. Bu içeriğimizde LED aydınlatma sayesinde ne kadar tasarruf edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

LED Aydınlatma İle Nasıl Tasarruf Edeceksiniz?

Daha Yüksek Enerji Verimliliği

LED ışıkların en büyük avantajlarından biri geleneksel aydınlatma kaynaklarından çok daha az enerji tüketmesidir. Bu, LED ışıklarının sahip olduğu yüksek ışık efekti ile alakalıdır. Işıksal etkinlik genellikle lm / W cinsinden (lümenler/watt cinsinden) ifade edilir ve bu ölçüm, tüketilen her elektrik gücü birimi (watt) için ne kadar görünür ışığın (lümen) yaydığını gösterir.

Aşağıdaki tabloda, farklı aydınlatma teknolojilerinin enerji verimliliklerinde nasıl karşılaştırıldığı gösterilmektedir.

Akkor Kompakt Floresan LED Işık
Işık Verimi 10 -17 lm/W 50-70 lm/W 70-120+ lm/W

Bu aydınlatma türleri arasında, LED aydınlatma çok daha etkilidir. Konut ve kurumsal ortamlar için, LED aydınlatma, enerji tüketimini azaltmanın en iyi yoludur. Çünkü daha az enerji harcadıkça daha yüksek bir parlaklık düzeyi elde edebiliriz. Bu, elbette elektrik maliyetlerinde tasarruf anlamına geliyor.

Aşağıdaki tabloda aydınlatma ürünlerine göre, yılda tipik bir ampulün ne kadar elektrik ve kaynak tüketileceği karşılaştırması gösterilmektedir.

Akkor Kompakt Floresan LED Işık
İhtiyaç Duyulan Güç 60 W 18 W 9 W
Tüketilen kWh 174 kWh 52.2 kWh 26.1 kWh
Elektrik Maliyeti 17.4 USD 5.2 USD 2.6 USD
Açığa Çıkan Karbondioksit 243.1 lbs 72.9 lbs 36.5 lbs
Kömür Kullanımı 93.0 kg 27.9 kg 14.0 kg

Aynı miktarda parlaklık sağlamakla birlikte bazı açılardan daha iyi performans gösteren LED’ler, çevre üzerinde çok daha küçük bir etkiye sahiptir. Buna ek olarak, elektrik maliyetleri kompakt floresanların yarısı ve akkor lambaların 1/6’dan daha azıdır.

Daha Uzun Ömürler

LED’ler klasik aydınlatma ürünlerine kıyasla daha uzun ömürlüdür. LED ışıklarının nominal ömrü, geleneksel akkor lambalardan 50 kat daha uzundur, yani tek bir LED ampulün ömrü boyunca bir akkor 50 kez değiştirilmelidir.

Elektrikteki tasarruflara ek olarak, başka bir tasarruf faktörü de akkor lamba değiştirirken harcanan zaman ve ve kaynaktır. Konut müşterileri için, yedek elektrik ampullerini satın almak için yerel elektrik mağazasına veya süpermarkete fazladan bir yolculuk yapmaya ve enerjiden tasarruf etmeye gerek kalmaması demektir. Ticari müşteriler için ise, tavanların çok yüksek olduğu yerlerde erişilemeyen veya çok zor erişilebilen yerlerde ışıkları değiştirmek için daha az kesinti ve düşük işçilik maliyeti anlamına gelir.

LED ışıkları yalnızca daha az elektrik kullanmaları ve kompakt floresanların yaptığı toksit kimyasalları içermemeleri yanında, sıkça atılmaları gerekmediğinden ışık kaynaklarını üretmek için gerekli olan doğal, fiziksel kaynakları koruyarak çevreye zarar vermezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!