kablosuz güvenlik ışıkları

Kablosuz Güvenlik Işıklarının Artıları ve Eksileri Leave a comment

Güvenlik ışıkları, hareket algılandığında açılan, hareket sensörüne sahip olan projektörlerdir ve belirli bir süre boyunca hareket tespit edilmediğinde, genellikle 10 ile 30 arasında kendiliğinden kapanırlar. Kablosuz güvenlik ışıkları çok uygun maliyetli, kullanışlı ve çok yönlü bir çözüm gibi görünüyor; ancak bazı dezavantajları olabilir. Bu yazıda, kablosuz güvenlik ışıklarının artıları ve eksileri, şebeke elektriğine sahip eşyalara bakılarak karşılaştırılacak.

Kablosuz Güvenlik Işıklarının Artıları Nelerdir?

Kolaylık

Kablosuz güvenlik ışıklarının belki de en büyük avantajı hayatı kolaylaştırmasıdır. Kurulumu daha kolaydır ve şebeke elektriğine sahip güvenlik ışıklarına kıyasla çok yönlüdürler. Bu lambalar, kalifiye bir elektrik teknisyeni tarafından kurulmalıdır veya şebeke elektriğine takılmalıdır. Kablosuz özelliği ile ışığı kendiniz hızlı ve kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Kablosuz oldukları için bu lambaları elektrik kaynağına yakın olmasa da istediğiniz bir yüzeye yerleştirebilirsiniz.

Güç ve Tutarlılık

Ana güçte çalışan güvenlik ışıklarının en büyük artısı; tutarlı, yüksek kaliteli ışık çıkışıdır. Sürekli bir elektrik enerjisine sahip olduklarından, ışık çıkışı zamanla aynı kalırken, pillerle çalışan kablosuz ışıklarda ışık giderek azalacaktır. Şebeke elektriğine sahip lambalar pillerden ziyade ana şebekeden daha fazla güç aldığından karanlık alanları daha etkili bir şekilde aydınlatan daha yüksek bir ışık çıkışı üretirler.

Fiyat

Işık ve kurulum maliyetini dikkate alarak, kablosuz güvenlik ışıkları kablolu ışıklardan daha ucuza gelir. Tabii ki, her iki kategoride farklı fiyat noktalarında farklı güvenlik ışıkları türleri var ancak kablosuz genel olarak daha ucuz.

Kablosuz Güvenlik Işıklarını mı Şebeke Elektriğini mi Seçmelisiniz?

Bu sorunun cevabı üç şeye bağlı;

  • Aydınlatılan alanın büyüklüğü: Şebekeye bağlı güvenlik ışıkları kablosuzdan daha fazla ışık üretir. Bu nedenle geniş bir alanı aydınlatmanız gerekiyorsa, tek bir şebeke elektriği lambası iki veya üç kablosuz ışığa eşdeğer olacaktır. Yollar, küçük avlular ve bahçeler için kablosuz güvenlik ışıklarını kullanabilirsiniz. Bundan daha büyük alanlar için şebekeden veya birden fazla kablosuz ışıktan faydalanın.
  • Şebeke elektrik kaynağının yakınlığı: Bu büyük bir değerlendirmedir. Şebeke elektriği kaynağından uzak bir yerde ışığa ihtiyaç duyarsanız, ışık için bağımsız bir şebeke kurmak oldukça pahalı olacaktır. Tek bir ana şebeke yerine birkaç kablosuz ışık kurmak daha ucuz olabilir.
  • Bütçe ve zaman: Hızlı bir düzenleme gerekiyorsa, kablosuz güvenlik ışıklarını kullanın. Duvarlar, çitler, kulübeler veya ağaçlar üzerine birkaç dakika içinde kurulabilirler. Zaman ve bütçeniz varsa ve ana elektrikle çalışan güvenlik ışıklarının sunduğu daha yüksek ışık çıkışı istiyorsanız, o zaman kullanacağınız yöntem bellidir.

Kablosuz güvenlik ışıklarını ana şebekeye bağlı eşdeğerleri üzerinden kullanıp kullanmamaya karar verirken, ihtiyaçlarınız için doğru çözümü bulmak adına yukarıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button