led ampul

Enerji Tasarruflu Ampullerin ve LED Ampullerin Işık Kalitesi Nasıl Karşılaştırılır? Leave a comment

Okuduğunuz kağıdı ya da kitabı görmekte zorlanıyor musunuz? Yeni halılarınız ya da duvar kağıtlarınızı kullanmaya başladığınızda satış yerinde gördüğünüzle aynı renge sahip olmadığında üzülüyor musunuz? Masada yemeğinizi görebilmek için beş dakika beklemekten bıktınız mı? Tüm bunlar enerji tasarruflu ampul kullandığınızdan kaynaklanabilir. Peki enerji tasarruflu ampullerin ve LED ampullerin ışık kalitesi nasıl karşılaştırılır? Bu içeriğimizde bu sorunun yanıtını vereceğiz.

Enerji Tasarruflu Ampullerin ve LED Ampullerin Işık Kalitesi Karşılaştırması

LED ışıklar oturma odanızdaki rengi geri getirerek doğal bir ışık tasvir eder. Evinizdeki herhangi bir odayı anında parlaklaştırırlar, enerji tasarrufu ve karbon ayak izini azaltarak gezegeni kurtarmanıza izin verir. Bir LED ampulün verdiği enerjinin çoğu, eski akkor ampullerin aksine, ısı kaybı yerine odayı aydınlatmaya gider. Dolayısıyla ne kadar etkili olduklarını görebilirsiniz. Enerji tasarruflu ampuller bile LED’lerden daha fazla güç kullanır. LED ampuller herhangi bir yaşam, mutfak ve yemek salonunda kullanılabilir.  LED ampulü seçerek; ampulun parlaklaşmasını beklemiyor, loş ışıklarla uğraşmıyor ve ampuller üzerinde fazla para harcamıyorsunuz.

Sağ resimde gördüğünüz ampul LED ampuldür. İkisi arasındaki fark oldukça açıktır. Işığın netliği odaya doğal bir görünüm getirir ve odayı yoğun bir şekilde aydınlatır. Enerji tasarruflu ampullerin ve LED ampullerin kalite seviyesinde ve performansında nasıl bir fark olduğu gayet açıktır. Enerji tasarruflu ampuller çirkin, mat bir ışığı tasvir eder ve tüm odaları oldukça rahatsız edici hale getirir. LED ışıklar özellikle duvarları ön plana çıkarır. Parlak renkleri seviyorsanız ve en iyi şekilde vurgulamak istiyorsanız LED ampuller tam size göre.

Bunların yanı sıra LED ampuller ve enerji tasarruflu ampuller enerji verimliliği konusunda da birbirleriyle karşılaştırılır. LED’ler kalite, uzun ömür, verimlilik ve estetik konusunda tüm enerji tasarruflu ampullerden daha iyi performans gösterirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button

Bu web sayfası GLOBAL LED AYDINLATMA LTD. ŞTİ. ne aittir. Firmamız TrendyoL - N11 - Hepsiburada - Amazon gibi platformlarda satış yapmamaktadır. UFO ve BENZERİ ürünler satmıyoruz. Bu konu ile ilgili LÜTFEN ARAMAYINIZ!!!!!!