Akıllı LED Aydınlatma Sistemlerinden Nasıl Yararlanabilirsiniz? Leave a comment

Akıllı LED aydınlatma sistemi yalnızca size konfor getirmekle kalmıyor aynı zamanda ruh halinize göre doğru ortamı yaratıyor. Evinizdeki farklı araçlarla etkileşime girer ve insanların bulunmadığı bir yerde ışığın gereksiz yere yanıp yanmadığını size bildirerek enerji tasarrufu sağlar. Bununla birlikte insanlar akıllı LED aydınlatma sistemleri ve kumandaları konusunda fazla eğitim almıyorlar. Peki akıllı LED aydınlatma sistemlerinden nasıl yararlanabilirsiniz? İşte, eviniz için ideal akıllı LED aydınlatma sistemini seçmenin bazı temel ipuçları.

Akıllı LED Aydınlatma Sistemlerinden Faydalanma Yöntemleri

Sistem Seçenekleri

Öncelikle, evinizde kullanmak istediğiniz akıllı LED aydınlatma kontrol sisteminin türü hakkında net bir fikriniz olmalıdır. Kablolu bir sistem her zaman güvenilir bir sistemdir ve evinize kurulması için bir profesyonelin hizmetlerinden faydalanmak zorundasınız. Kablosuz sistemler söz konusu olduğunda, bunlar genellikle ölçeklendirilebilir ve kurulumu kolaydır.

Faaliyet Alanına Odaklanın

Kolaylık faktörü akıllı bir LED aydınlatma kontrol sistemi kurarken göz önüne alınması gereken en önemli hususlardan biridir. Bir butona dokunarak bir dizi armatürü, karartma seviyesini veya rengi tetikleyecek “faaliyet alanları” sunabilen akıllı bir sistem tercih etmeniz önemlidir.

Ampul Seçenekleri

LED ampuller maliyet verimliliği, enerji verimliliği ve daha uzun kullanım ömrü nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle, LED ampulleri kontrol edebilen ve karartan aydınlatma sistemini tercih etmeniz önemlidir. Bazı LED ve bazı akkor ampuller gibi kombinasyon ampullerini tercih etmek istiyorsanız, her iki ampul tipini de uygulayabilen bir sisteme geçmelisiniz.

Renk Değiştirme Seçenekleri

Mobilya, perde ya da tuh halinize göre odanın rengini değiştirmenize izin veren renk değiştiren akıllı LED ampuller vardır.

Geofencing Teknolojisi

Ev aydınlatma kontrol sisteminizi akıllı telefonunuza bağlayarak, evinizden belirli bir mesafe uzaklıktayken ışıkları otomatik olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

Kontrol Seçenekleri

Akıllı LED aydınlatma sistemlerinin çoğu, tuş takımları ve uzaktan kumandalar gibi farklı kontrol seçenekleri sunar. Buna ek olarak, sistemlerin çoğu akıllı telefonlar ve tabletlerle uyumludur.

Entegrasyon Özellikleri

LED ışığı kontrolünü iyi yapılandırılmış bir ev sistemine entegre etmek için farklı yöntemler vardır. Bu nedenle, aydınlatma ürünlerinin evinizin diğer cihazlarıyla çok iyi uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Işıkları kontrol etmenin en iyi yollarından biri, sizi komuta alan ve ona göre görevleri yerine getiren bir ses asistanı ile iletişim kurmaktır.

Güvenlik Seçenekleri

Güvenlik sistemlerinizle entegre olabilecek bir sistem seçin. Akıllı ev aydınlatma sisteminiz, bir duman ya da hırsız, alarmı tetiklediğinde sizi uyarabilir. Yangın alarmı devam ederse, ışıkları en yakın çıkışa giden yolu aydınlatabilmelidir. Diyelim ki arka bahçenizde bir ses duydunuz, uzaktan kumandanın bir düğmesine dokunarak arka bahçedeki ışıklarınızı aydınlatmak için talimat verebilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button